"Piszemy o hotelarstwie z przymrużeniem oka"

Na naszym blogu piszemy o turystyce i hotelarstwie. Wejdź i zostań na dłużej!

Tradycyjna wymiana dokumentów w formie papierowej stopniowo jest wypierana przez komunikację elektroniczną, jednak w wielu przypadkach niezbędne jest przekazanie lub zachowanie w aktach dokumentu wydrukowanego.

Dotyczy to zwłaszcza pism urzędowych, sądowych, umów, dokumentów notarialnych oraz różnego rodzaju dokumentów finansowych czy materiałów szkoleniowych. Dlatego w wielu firmach drukuje się wciąż ogromne ilości papieru i zużywa mnóstwo materiałów eksploatacyjnych do drukowania.

Oczywiście nowoczesne drukarki przystosowane do potrzeb dużych firm mają dużą wydajność i radzą sobie z różną liczbą wydruków. Niestety im więcej się drukuje, tym wyższe koszty trzeba ponosić na zakup papieru czy tonerów do drukarki. O ile na papierze trudno oszczędzić, o tyle zamienniki materiałów eksploatacyjnych do drukarek dają na tym polu duże możliwości. Nie jest bowiem konieczne kupowanie oryginalnych tonerów, gdy na rynku są firmy oferujące tonery regenerowane. Ich ponowne napełnienie i przystosowanie do ponownego użytku pozwalają oszczędzić sporo pieniędzy. Dodatkowo zużyte tonery są przez takie firmy skupowane, co pozwala na dodatkowe zmniejszenie kosztów związanych z obsługą biurową. Oprócz regeneracji własnych tonerów opłaca się także zakup tonerów produkowanych na wzór tych oryginalnych. Zamienniki tonerów są tańsze od markowych i są zgodne z parametrami niemal każdego modelu drukarki. Co ważne, jakość wydruku za pomocą zamiennika nie odbiega od jakości wydruku przy użyciu oryginalnego tonera.

Okiem reportera

biznes

polityka

informacje