"Piszemy o hotelarstwie z przymrużeniem oka"

Na naszym blogu piszemy o turystyce i hotelarstwie. Wejdź i zostań na dłużej!

Jeśli masz swój samochód i lubisz zwiedzać nim cały kraj, na pewno codziennie zadajesz sobie pytanie jak właściwie o niego zadbać, aby nie stracił zbytnio na wartości.

Ten artykuł jest właśnie dla ciebie, znajdziesz w nim odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania, które zadaje sobie często mężczyzna w każdym wieku.
Obecnie dzięki rozwojowi technologii mamy praktycznie nieograniczone możliwości dbania o nasze pojazdy samochodowe. Ograniczają nas tylko zasoby naszego portfela. Według mnie pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to tankowanie do naszego auta dobrej jakości paliwa.
Warto tankować tylko na dużych i sprawdzonych stacjach, nie polecam wybierać produktu z najniższą ceną. Nasz samochód na pewno nam się za to odwdzięczy bezproblemowym działaniem.
Do jednych z najczęściej spotykanych usterek samochodowych, są problemy z filtrem cząstek stałych paliwa (więcej o filtrach przeczytasz tutaj ) W tym punkcie na pewno zadajecie sobie pytanie jak wykonać czyszczenie filtra dpf, odpowiedź na nie znajdziesz w dalszej części artykułu. Czyszczenie filtra warto wykonać tylko w autoryzowanych serwisach samochodowych, ponieważ jego złe wykonanie grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi. Ze swojej strony mogę polecić warsztat samochodowy we Wrocławiu - to sprawdzona firma, która doskonale zna się na rzeczy. 
Według mnie wypalanie filtra cząstek stałych warto wykonać tylko w zaufanym warsztacie, nie ma sensu ryzykować większymi kosztami. Aby zmniejszyć zanieczyszczenie tego filtra warto odpowiedni zmienić sposób jazdy samochodem. Na dłuższych trasach warto zwiększać prędkość na najwyższą z dozwolonych prawnie, to zapewni nam pewnego rodzaju przepalanie filtrów ze zbierających się w nich nieczystości.
Według mnie nie warto oszczędzać na eksploatacji naszego pojazdu, ponieważ zwykle zemści się to na nas jeszcze większymi kosztami, wiem to z własnego doświadczenia.
Dowiedz się więcej na stronie http://www.diagnostic-car.pl

Okiem reportera

auto

samochód

motoryzacja